Vždy keď sa prudko zmení technika, firmy sa snažia nájsť spôsob, ako sa čo najviac priblížiť k svojim followerom, ktorí už viac nechcú prijímať informácie tradičným spôsobom. To že video míľovými krokmi predstihlo čítanie textu už dávno vieme, no netreba sa však uspokojiť ani s klasickou formou video marketingu. Na scénu nastupujú interaktívne videá.

 

Tie umožňujú divákom zmeniť príbeh a mať vplyv na jeho výsledok, čím sa s pasívneho pozorovateľa stáva aktívny a tým preberá  úlohu režiséra. Interaktívne videá umožňujú divákovi možnosť vybrať si z pripravených pokračovaní príbehu, čím môže vzniknúť hneď niekoľko variant deja. Pre niektoré firmy sa tento spôsob video marketingu môže zdať skľučujúci a finančne náročný, avšak obrovskú efektivitu a záujem divákov nieje možné spochybniť.

 

Aktuálne jedným z najlepších príkladov interaktívneho videa je spoločnosť Tipp-ex, ktorá vo svojom interaktívnom videu doposiaľ získal neuveriteľných 22,2 miliónov zhliadnutí na YouTube, z ktorých 1 000 000 bolo generovaných počas prvých 36 hodín po nahratí. Spoločnosť Tipp-ex oznámila, že vplyvom marketingovej kampane interaktívnym videom zvýšila predaj v Európe o 30%.

 

V minulom roku počet video príspevkov na osobu vzrástol 75% na celom svete a 92% v Európe. Viac ako 50% ľudí, ktorí sú zaregistrovaný na Facebooku, si denne spustia aspoň jedno video, prečo by teda toto video nemohlo byť práve vašej značky? Vedeli ste že denne sa práve na Facebooku pozrie viac ako 100 000 000 hodín videa?

 

Dôvodom prečo by každa úspešná firma mala sústrediť svoju pozornosť a financie na sociálne videá je ich obrovská sila. Rovnako ako aj pri interaktívnych videách, sociálne video ponúka obrovskú angažovanosť pre diváka. A práve angažovanosť diváka prispieva k jeho kúpnej sile. Podľa International Data Group (IDG) sociálne video zvyšuje pravdepodobnosť nákupu reklamovaného pruduktu až u 44% divákov. Divák po zhliadnutí sociálneho videa autoaticky pozná výhody a nevýhody daného produktu, čím nepotrebuje viac času na zhromažďovanie dodatočných informácií.

 

Sociálne videá ponúkajú efektívnu analýzu cieľového trhu aj pre firmy, ktoré niesu primárne zamerané na predaj. Firmy majú možnosť sledovať počet kliknutí na video, množstvo potvrdených výziev na akcie, demografické údaje a umiestnenia, aby bolo možné zistiť, kde sa nachádzajú ich zákazníci a ako ich zacieliť. Rôzne sociálne siete zmenili, ako sú zobrazené videá, hral, a vnesie sa na svojich stránkach, takže značky by mala venovať pozornosť tomu, čo posúva tieto siete v roku 2016. Značky nerobí sociálnu videa skončí strácať k ich konkurentmi, ktorí sú zapojení sa do cieľový trh prostredníctvom tohto média.Ak sa ti páčil tento blog, zdieľaj ho svojím priateľom 😉