Video marketing je často vnímaný ako drahá a luxusná forma marketingu, vyhradená len pre veľké značky s vysokým marketingovým rozpočtom. Nieje to však úplne tak.

Keď príde na získavanie no predovšetkým udržanie pozornosti spotrebiteľa, je len málo pochýb o tom, ako efektívne robí svoju prácu video. Video marketing sa za poslednú dobu teší obrovskému úspechu, určite by bola škoda nevyužiť to vo svoj prospech. Podľa predpovedí portálu Cisco.com prehliadanie videí dosiahne v roku 2017 až 69% celkového využívania internetu (pre porovnanie, v roku 2012 sa jednalo o 57% celkového internetového trafficu).

Video v mobile takmer vždy zaberá celú obrazovku, môžete si byť teda istý, že majú plnú pozornosť diváka. Nezáleží na kvalite riadkov, s veľkým množstvom textu vaši zákazníci môžu rýchlo stratiť záujem a tym sa vaš marketing stáva neefektívny. Na druhej strane video pomáha zanechať rovnaké posolstvo v oveľa kratšom čase, taktiež je skvelým nástrojom pre vytváranie nezabudnuteľného dojmu.

 

11

 

Zverejňovanie videí je osvedčený spôsob, ako zvýšiť dôveru vo vašu značku. V mnohých prípadoch je animované video omnoho lepší spôsob, ako predviesť výhody vášho produktu v texte. Podľa Forbes, by až 59% vedúcich pracovníkov radšej sledovalo výsledky firmy vo forme videa, než v texte.

Ďalším plusom reklamných videí je ich jednoduchá šíriteľnosť. Veľa webových stránok, ako je Vimeo alebo YouTube, registruje milióny návštev denne, čo z nich robí to najideálnejšie marketingové prosedie vôbec. Ak sa svoje video rozhodnete umiestniť na YouTube, buďte si istý že je v dobrých rukách. Kvalitu tejto stránky zabezpečujú miliardy kliknutí používateľov mesačne. Vimeo je v naších končínách menej známym riešením, no určite stojí za zmienku. Autorom poskytuje rýchlu spätnú väzbu a diváka neobmedzuje nudnými reklamami v úvode videa. Taktiež však netreba zabúdať na sociálne siete ako Facebook či Twitter ktoré denne navštívi až 81% slovákov vo veku do 26 rokov.

 

2 copy

 

Video marketing nemusí byť drahý aby bol úspešný

V rámci video marketingu sa nemusí nevyhnutne jednať len o video so skutočnými postavami, oveľa obľúbenejšie sú animované videá.

Finálna cena vášho marketingového videa bude závisieť od toho, či sa rozhodnete video vytvoriť svojpomocne alebo oslovíte profesionálov, pri ktorých sa možno spoľahnúť na vyššiu kvalitu za relatívne krátky čas, navyše s použitím profesionálnej techniky. Náklady na zabezpečenie najefektívnejšieho marketngového nástroja – videa, výrazne klesajú. Obmedzený rozpočet tak nemusí byť problémom pre vytvorenie geniálnej marketingovej taktiky už aj pre malé podniky či začínajúce startupy. Spoločnosť PixelUp pre každého zákazníka vypracuje konkrétnu cenovú ponuku, ktorá bude určite viesť k vašej spokojnosti.

 

3 copy

Ak sa ti páčil tento blog, zdieľaj ho svojím priateľom 😉